Rady pri určení pohlavia - Labidochromis yellow

Diskusia o cichlidách z jazera Malawi

Rady pri určení pohlavia - Labidochromis yellow

Neprečítaný príspevokod MatiasG » 03 Mar 2018, 19:07

Pekný deň prajem všetkým, chcel by som poprosiť o radu, typ ako určite pohlavie pri cichlide Labidochromis yellowke. Cca pred 2 mesiacmi som si zakúpil 2 tieto rybky. Veľkostne sú rovnaké, jedine pri jednom jedincovi som si istý že je to samec, kedže jeho plutvy, či už chrbtová, brušné alebo análna má výraznu čiernu farbu. Skôr by ma zaujímal tá druhá rybka či sa jedná o samičku alebo menej výrazného samca resp. “Potláčaného” . Taktiež mám takú zaujimavosť asi mesiac dozadu som si zaobstaral pseudotropheus acei, veľkostne jedna je o niečo väčšia a má výrznú škvrni na análnej plutve a tá druhá nie. Zaujíma ma, pretože poslednú dobu som si všimol, že “zdielajú” spoločné priestory, plávajú vedľa seba, nedobieha si jedna rybka voči druhej. Je možné, že som trafil samca a samičku? Veľkostne sú cca 6 až 7 cm taktiež aj tie labidochromis yellow. S fotkami je trošku problém, pretože som na mobile ale do správy alebo inou formou vieme zaslať
Ďakujem pekne!
MatiasG
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 03 Mar 2018, 10:16

Re: Rady pri určení pohlavia - Labidochromis yellow

Neprečítaný príspevokod MatiasG » 03 Mar 2018, 20:03

Prikladám aj fotodokumentáciu

Obrázok

Obrázok
MatiasG
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 03 Mar 2018, 10:16

Re: Rady pri určení pohlavia - Labidochromis yellow

Neprečítaný príspevokod liborass » 03 Mar 2018, 21:20

Já nejsem znalec malawi ani tanganiky, ale nejsou to hejnové ryby a 2 ks není trochu málo?
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Rady pri určení pohlavia - Labidochromis yellow

Neprečítaný príspevokod MatiasG » 04 Mar 2018, 07:47

Viem že je to hejnovitá ryba, ale nemám ich jediných v akváriu. Pre mňa osobne nič v zlom, je nazáživné mať z jedného druhu 10 a viac kusov. Pri ostatných je počet viac, okrem tejto yellowky a acei.
MatiasG
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 03 Mar 2018, 10:16

Re: Rady pri určení pohlavia - Labidochromis yellow

Neprečítaný príspevokod RAP » 04 Mar 2018, 09:34

Trochu odbočím, ten substrát dna je pro Malawi nevhodný a vlastně není vhodný pro akvaristiku vůbec.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Rady pri určení pohlavia - Labidochromis yellow

Neprečítaný príspevokod MatiasG » 04 Mar 2018, 10:12

Ďakujem za radu, v blízkej dobe plánujem prerobiť úplne akvárium a o tom podloží som sa už dočítal :)
MatiasG
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 03 Mar 2018, 10:16

Re: Rady pri určení pohlavia - Labidochromis yellow

Neprečítaný príspevokod blegon » 04 Mar 2018, 10:19

V Malawi se nevyznám, ale pohlavý bych neřešil a dokoupil ještě alespoň 4ks ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč


Späť na Malawi cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron