Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Reportáže z návštev u cichlidárov, alebo miest kde sa "objavili" cichlidy

Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Neprečítaný príspevokod paloi » 08 Okt 2015, 17:19

Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny
Kopernika 16, Gliwice, Poland

Toť cieľ mojej sobotňajšej cesty, 10. 10.,ak auto ráno naštartuje. Odchádzam okolo 6:00 z TT. Mám to nejakých 190 míľ. Príspevok na cestu nechcem, len spoločnosť do auta. Po Bytču idem určite po D1, eventuálne až po Žilinu. Zbehnúť z D1 nejakých 5-10 kilometrov nie je problém, ak by bol záujem. Podrobnosti môžeme dohodnúť cez SS. Predbežne sme dvaja, takže ešte 2-3 miesta v aute voľné.

Ak by niekto niečo chcel, napíšte SS. Alebo zavolajte, ak máte číslo. Ale ceny netuším. Na pár dní ryby viem ubytovať, pokiaľ to nebude napr. Atractosteus spatula.

Pomerne aktuálna ponuka (z minulej soboty):
Cichla piquiti WF 6/8cm
Cichla ocellaris 6/7cm
Cichla melaniae Xingu 13/16cm
Channa moonbeam galaxy WF 10/14cm
Channa meghalaya leopard WF 12/15cm
Channa bleheri WF 9/12cm
Oxydoras niger WF 10/14cm
Auchenoglanis biscutatus WF 13/15cm
Megalodoras irwini WF 8/10cm
Bagarius yarrelli WF 10/14cm
Chaca chaca WF 7/8cm
Horabargus brachysoma 8/10cm
Liosomadoras oncinus WF 14/16cm
Cetopsis coecutiens WF 8/9cm
Synodontis multipunctatus WF 8/10cm
Potamotrygon motoro 10/12cm
Potamotrygon motoro Orinoco WF 15/19cm
Potamotrygon hystrix 10/20cm
Potamotrygon reticulata WF 13/16cm
Myleus schomburgkii wide bar WF 5/8cm
Myleus rubripinnis WF 5/8cm
Myleus fasciatus WF 6/7cm
Hoplarchus psittacus 7/9cm
Semaprochilodus taeniurus WF 10cm
Hydrocynus brevis WF 10/12cm
Hydrolicus armatus WF 10cm
Distichodus sexfasciatus WF 10cm
Caquetaia spectabilis 10/12cm
Parachromis dovii 7/10cm
Cichlasoma ornatum WF 5/7cm
Cichlasoma bocourti 6/7cm
Vieja hartwegi 8/9cm
Osteoglossum bicirrhosum 12/15cm
Arowana high back golden 40/45cm - proste oczy!
Atractosteus spatula 10/13cm
Crenicichla compressiceps WF 5/6cm
Datnioides undecimradiatus 8/10cm
Protomyzon pachychilus 2cm
Badis sp. buxar 2/3cm
Xiphophorus jukatan 6/7cm
Selenotoca multifasciata 4/5cm
Pterophyllum altum Orinoco 7/13cm
Pterophyllum altum Orinoco/Atabapo WF 25/30cm
Uaru fernandezyepezi 5cm
Geophagus sp. Pindare 8/10cm
Geophagus sp. Aripuana 7/8cm
Geophagus sp. Turiacu 7/9cm
Geophagus altifrons Curua 12/15cm
Acarichthys heckelii WF 7/9cm
L200 WF 6/7cm
L075 WF 5/7cm
L410 WF 10/12cm
L104 6/7cm
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Neprečítaný príspevokod kvietik » 08 Okt 2015, 18:18

v akom meste je tato akvaristika?
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 08 Okt 2015, 18:22

hore to máš - Gliwice http://plaszczka.pl/
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Neprečítaný príspevokod kvietik » 08 Okt 2015, 18:25

hej, kurník už som si všimol, jazdievam občas okolo Gliwic, tak keď budem mať čas , tiež sa niekedy zastavím. Paloi určite napíše report z cesty, tak potom budeme múdrejší, jak to tam vyzerá :)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Neprečítaný príspevokod nhkg » 08 Okt 2015, 18:27

Chystáš se i do Palmiarnia? http://www.mzuk.gliwice.pl/palmiarnia/
Prý je moc pěkné, jsem z Ostravy, mám to tam kousek. Už se tam několik roků chystám, ale nějak se nedaří...
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Neprečítaný príspevokod paloi » 08 Okt 2015, 18:49

kvietik píše: Paloi určite napíše report z cesty, tak potom budeme múdrejší, jak to tam vyzerá :)


Ó, vďaka za dôveru :P Všetko závisí od auta, či naštartuje :P
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Neprečítaný príspevokod paloi » 08 Okt 2015, 18:52

nhkg píše:Chystáš se i do Palmiarnia? http://www.mzuk.gliwice.pl/palmiarnia/
Prý je moc pěkné, jsem z Ostravy, mám to tam kousek. Už se tam několik roků chystám, ale nějak se nedaří...


Tam pôjdem, až keď budem mať 75 rokov, aby bola vstupenka zadarmo :mrgreen:

Chcem ísť do Gliwíc vyslovene kvôli sumcom a bocourti, ak ich ešte budú mať. A počas týždňa sa nedalo. Veľa práce, veď to všetci poznáte :cry:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Neprečítaný príspevokod jancibie » 09 Okt 2015, 13:27

Mino,len daj pozor,a nekúp túto problémovú zívajúcu variantu bocourti.... :D
Prílohy
IMG_9407.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Neprečítaný príspevokod sumdir » 09 Okt 2015, 17:28

takze ked nie Cichlidentage v Duisburgu, trak si ho urobiteaspon vGliviciach? dobre, dobre. veru by som sa aj pridal, ale som tak unaveny,ze asi budem celusobotu spat.
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Neprečítaný príspevokod paloi » 10 Okt 2015, 21:52

Tak dnes to bolo pomerne krátke, odchod o 6:00, návrat 17:30. A to sme stihli ešte aj Aqua Tech v Rybniku na spiatočnej ceste. Trochu nás zo dvakrát zdržali uzávierky ciest v Poľsku. Oni si veselo uzavrú cestu a obchádzka je totálne nezrozumiteľná. A Ty sa staraj! Na konci je info "koniec obchádzky", ale nikto nevie, kam pokračovať. Pri jednej obchádzke sme si dali pauzu. Jasná zima 3 °C. To hádam ešte u nás nebolo. To nám docvaklo, až keď sme vystúpili z auta. Počasie sa nevydarilo. Fúka vietor tak, že máme problémy "vypustiť nádržky", aby sa to neobjavilo na nohaviciach :x

Ale podarilo sa prísť do Gliwíc, to asi ani nemusím spomínať. Tam už bolo neuveriteľných 7 °C. Teplo na skapanie! Zaviedlo nás to niekde do sídliska. Hľadáme číslo 16. Všade okolo 33, 55, 61, 73, a vyššie. Šestnástka nikde. Ale našli sme. Trvalo to asi 10 minút. Bolo to menšie nákupné centrum. Fajčíme. Obchod nevidíme. Pri nás vrčí pes. Chce cigaretu. Ale my mu nedáme nič! Tiež od neho nechceme jeho kosť! Majiteľ ho odväzuje a berie ho na poschodie nákupného centra. Ideme za ním. Ide kúpiť niečo pre psa. Asi cigarety. Pri jedných dverách na poschodí ho priväzuje a vchádza dnu. My si vravíme, že toto nemôže byť ono, veď to musí byť obrovský obchod, nie takýto kumbálik. Ale naokolo nič iné. Tentokrát zavrčíme pre zmenu my na psa a otvárame dvere. Bolo to ono. Miestnosť tak 5x 15 metrov, cca 50 akvárií. Začneme odbornú cichlidársku obhliadku. Celkom vľavo Channy v 3 akváriách. Dobré, takto si to predstavujeme. Ideme ďalej - psittacusy, hartwegi, skaláre, herosy. Môže byť. Toto sa nám páči! Jedna arowana, dve spatuly. Asi v 3 akváriách živorodky, vo 2 akváriách africké cichlidy. Diskusy, cichly... raje v 2 nádržach. Boli tam aj svetlé raje, nie snehovo biele, ale také krémové. Spomenul som si na Rostra, či už má aj niečo takéto. Mal ísť s nami, videl by :? V jednom akvárku neonky, v jednom rastliny. Do spoločenského akva by ste si tu asi nevybrali. Ale pre nás takmer raj :P

Akváriá boli čisté, všetko nasvietené, majiteľ zhovorčivý. Špeciálne ma upozorňuje na Datnioides undecimradiatus, že to nie sú "microlepis", lebo majú len 3 pruhy. Ale nám to predsa netreba hovoriť, my sme v Datnioidoch už dávno odborníci (však, Heady...)...

Keď majiteľ zistil, že sme zo Slovenska, pýtal sa, či sme prišli pre tie pindare, lebo sme si včera písali. Vravím, nie veru, nepísali. To si písal s našim kamarátom. Juraj1973, on tam tie ryby ešte mal, 4 kusy, ale už boli predané. Ospravedlňoval sa, ale povedal, že nemôže predať.

Kupoval som akurát bocourti pre mňa a pre Duriho. Zaujal ma ešte Bagarius yarrelli, veľký asi 20-25 cm. Toho som chcel aspoň vidieť. Nemal som ani odvahu sa spýtať na cenu, čo ma neskôr trochu mrzelo. Určite astronomická. Ale aj tak by som ho nevzal. Je to sumec z Indie, čo dorastá v prírode do 150 cm. To by stále nebol možno problém, ale má zuby. Nie v tlame ako ostatní sumci, ale hneď na začiatku papule. To by som neriskoval. Mal som kedysi kolegu, ktorého kusla piraňa. Chýbal mu kúsok tkaniva na malíčku. Toto má ešte väčšiu papuľu...aj ako piraňa, aj ako kolega ;)

Niečo som aj pofotil. Pozriem fotky neskôr. Ak bude niečo použiteľné, doplním do témy. Ale veľmi sa netešte :mrgreen:

Na spiatočnej ceste sme sa ešte zastavili v Aqua Tech v Rybniku. Tam sme boli kedysi v zostave s PeterS, Stiff, l_laco, Rybarik, ak sa nemýlim. Vtedy som to zhodnotil, že sa majiteľ stará lepšie ako Tillmann. Takže som čakal znovu prvú triedu. Sklamanie. Väčšina akvárií neosvetlených. V jednom sa niečo mihlo, chcel som vedieť, čo tam je. Pani priniesla prenosnú lampu, aby sme si posvietili. Oni tam už ani svetlá nad akváriami nemajú. Chápete to? Väčšina akvárií čistá, v ponuke Maskaheros regani aj argentus, festae, synspily, maculicaudy, nejaká afrika a veľké sumce Phractocephalusy a Pseudoplatystomy. Dokonca aj aligátor spatula, asi 50 cm kus. Ale zopár akvárií s úplne špinavou vodou a vystresovanými rybkami. A to chýbajúce svetlo to úplne zabíjalo. Neviem, čo sa stalo, ale dúfam, že obchod nekončí :(

V obidvoch obchodoch sa dá platiť eurami, platobné terminály nemajú. Kurz: 4 zloté = 1 euro

Prepáčte, chcel som to napísať krátko, ale zasa je to na pol strany 8-)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Návštevy, reportáže a akvavýlety cichlidárov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron