exkurzia Levice

Reportáže z návštev u cichlidárov, alebo miest kde sa "objavili" cichlidy

exkurzia Levice

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 26 Aug 2015, 14:39

Dúfam že nevadí, že napíšem len o obyčajných obchodoch .. túlal som sa dnes v Leviciach (túlavam sa tam dosť často) a pravidelne zavítam do superzoo.. celkom som bol prekvapený koľko cichlíd mali.. afriky som veľmi nesledoval, ale mali rocio octofasciata, meeki, Andinoacara rivulatus (i keď vyzerali ako modré), celkom pekné maronii, "ramirezky" ( i keď už to nevyzerá ako ramirezky ani) .. všetko to bolo v celkom primeraných cenách

..mal som ešte chvíľu času, tak som sa presunul do mesta a zašiel pozrieť do vivárium Levex.. tam som už nebol vyše roka a pozerám do jedného akva, že satanoperca leucosticta (síce len také dva krpce po10 EUR ks , ale normálne som pri nich váhal), hoplarchus psittacus(10E), salvinii (3,5), sajica ( 2,35), ocelaty asi 3 variacie, no ale potom ma dorazila cena "mojich" herosov red spotted, že 19 eur/ks .. (také krpce)

ale celkovo zaujímavý výber.. mať tak zase nejaké litre navyše, vybral by som si
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: exkurzia Levice

Neprečítaný príspevokod paloi » 26 Aug 2015, 17:06

Juraj, jasné, že nevadí ;) Len aby to nebol zasa na pár mesiacov Tvoj posledný príspevok :mrgreen:

Mali aj čistých albínov ocelátov? Takých bez červenej kresby?

A mimochodom - už sa život ukľudnil, že máš čas aj na ryby :?:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: exkurzia Levice

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 26 Aug 2015, 18:11

paloi píše:Mali aj čistých albínov ocelátov? Takých bez červenej kresby?


ty, v tom akva bolo nejako husto a priznám sa , ani neviem.. skorej nie ako áno


paloi píše:A mimochodom - už sa život ukľudnil, že máš čas aj na ryby :?:


život je boj... jún, pol júla som bol v takom rozpoložení, že mi robili problém ďaleko jednoduchšie veci , ako starať sa o akva.. aj mi bolo ľúto, aj do plaču, keď moje herosy nevideli čistú vodu 3 týždne, keď som kŕmil každý druhý deň, rovnako som neriešil akva s diskami , tam mi dokonca vypadol ohrievač a nechal to tak.. proste zlé.. paradox bol, že pozerám do jedného akva a tam plný koreň maličkých ancistrusov , pozerám do druhého akva tam tam sa na koreni mikoce 50 žubrienok "diskusov".. sranda... od júla sa nejako dostávam do koľají (maródim), je to už lepšie ... starostlivosť o ryby je zase tam kde má byť, tak už aj vymýšľam a vracia sa taká iná dobrá diagnóza večne nespokojného akvaristu, tak hádam napíšem častejšie.
Prílohy
20150826_105508 maly.jpg
20150826_105508 maly.jpg (120.91 KiB) Zobrazené 5489 krát
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: exkurzia Levice

Neprečítaný príspevokod paloi » 26 Aug 2015, 19:29

Len tak medzi rečou - Ty si tých červených herosov zohnal za veľmi dobrú cenu, to som sa vtedy čudoval. Tých 19 € je celkom bežná cena v akvaristikách, čo som videl. A radšej 19 € za red herosa ako za red parrota ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: exkurzia Levice

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 26 Aug 2015, 20:49

.. za tých Herosov vďačím tebe.. upozornil si ma na inzerát na Bazos.cz ..chalan chcel za ne niečo kolo 200 kč, tak som pozbieral pár záujemcov a mal aj šťastie, že som nakoniec nemusel ísť pre ne do Budejovíc, lebo chalan našiel niekoho čo mi ich doniesol do Nitry.. myslím si že 19 eur je chorá cena za tie ryby.. horšie je, že mám taký dojem že ja mám 4 samcov, tak biznis robiť asi nebudem
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: exkurzia Levice

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 26 Aug 2015, 21:04

.. a to sa teraz dajú v ČR kúpiť za 90,- CZK
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: exkurzia Levice

Neprečítaný príspevokod mato80 » 27 Aug 2015, 06:46

dik za tip ten levex urcite nastivim v kratkom case satany a hoplarchus som teda necakal v nasich koncinach fakt si mi spravil radost :D a keby sa chces zbavit nejakeho herosa popripade kludne daj vedet dik
mato80
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 20 Apr 2015, 13:30
Bydlisko: Nitra

Re: exkurzia Levice

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 12 Sep 2015, 19:22

..dnes v superZOO LV doplnili cichlasoma festivum a heros severus... ;)
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)


Späť na Návštevy, reportáže a akvavýlety cichlidárov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia