Sugerfan Gyál (Maďarsko)

Reportáže z návštev u cichlidárov, alebo miest kde sa "objavili" cichlidy

Sugerfan Gyál (Maďarsko)

Neprečítaný príspevokod sumdir » 30 Sep 2017, 12:02

Dovolil som si založiť jednu novú tému. Už dlho sledujem jedného pána z Maďarska na internete a bol som u neho už dvakrát. Naposledy pred 2 týždňami. Majiteľ je taký tučný guľatý chlapík, ale je ochotný a zhovorčivý. Previedol ma po celom obchode a upozorňoval - tu mám meeki, tu tetracantus, tu pearsei, tu Catemaco (on to vyslovoval Katemačo, to som doteraz nevedel). Keď som odchádzal, aj ruky sme si podali. Kupoval som poslednú argenteu, okrem iného. Hovoril mi, že chodia k nemu zo Slovenska, a že argenteu kupovali práve Slováci. Oni zobrali všetky, len ten posledný kus mu zostal. A pozná "Peter Kosice" tak ma to trochu pobavilo. Spomenul ešte pár ďalších, ale nerozumel som mu a nič mi aj tak tie mená nehovorili.

Pozrite na stránku http://www.sugerfan.hu, niektorí ju určite poznáte. Je to v dedine Gyál, len na skok od Budapešti. Ale obchod je to ozaj taký cichlidársky. Má tam hlavne Ameriku, niečo z Afriky a aj Madagskaru. Nie všetky ryby, čo má na stránke, má aj v obchode, ale sedelo mu to tak na 90 percent. Kartou sa platiť nedá, to som si overoval už vopred. Ale ponúkal možnosť platiť v eurách. Tak som sa na forinty ani nespoliehal. Až neskoro som zistil, že to bola chyba. Pozor na to... on si samozrejme zvolí iný kurz, nie bankový, ale výhodný pre neho. Ale veď to tak robia mnohí, toto nie je výnimka. Že?

Zvyčajne už Sumdirove príspevky neopravujem, ale tu mi to akosi nedalo. Aby to nevyzeralo, že to písal Maďar 8-) (to sa len tak hovorí, to nechcem uraziť Maďarov), som po dohode so zakladateľom témy upravil text do spisovnej slovenčiny ;)
paloi
Prílohy
zs.jpg
hqdefault.jpg
hqdefault.jpg (18.51 KiB) Zobrazené 6951 krát
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Sugerfan Gyál (Maďarsko)

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Okt 2017, 07:41

Ja som bol v tejto predajni minulý rok v auguste. Rok som sa chystal, že napíšem "reportáž". Ale stále som sa nemohol naštartovať. Všetko, čo píše Maťo, v podstate sedí :) Len teda ja som si veľmi s majiteľom nepokecal :mrgreen:

Ja som sa pýtal hneď na ceny v €, takže ma pri pokladni neprekvapil. Mám odtiaľ psittacusy a jednu Peteniu splendidu wild (druhá mi v krátkom čase uhynula).

Ten chlapík je taký "maďarský Tillmann". Obchod skutočne zameraný na cichlidy. A s Aquaristom sme sa pred pár týždňami bavili, že aj ceny má ako v Nemecku. A ako som zistil, napr. také Cincelichthys bocourti má ešte drahšie (Maťo mi tri kúsky doviezol, vďaka).

Mám aj nejaké fotky mizernej kvality (ako vždy). Ale keď už je tu téma založená, tak ich môžem zverejniť ;)
Prílohy
drak.jpg
ua.jpg
pan.jpg
fest.jpg
12.jpg
11.jpg
maj.akv.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava


Späť na Návštevy, reportáže a akvavýlety cichlidárov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron