VIVARIUM Mělník

Reportáže z návštev u cichlidárov, alebo miest kde sa "objavili" cichlidy

VIVARIUM Mělník

Neprečítaný príspevokod paloi » 07 Júl 2017, 20:38

Predbežne na piatok 14.7. mám v pláne cestu do Mělníka. Je to podmienené tým, či sa pánovi Kučerovi podarí dostať dohodnuté ryby.

Harmonogram je jasný, ale tí, čo sú trochu zorientovaní, vedia, že nebude dodržaný:
odchod z SK 2:00 hod
zastávky v St.George a Přelouč (ak kamaráti vybavili dovolenky a nezmenia plány)
Vivarko príchod 9:00
na spiatočnej ceste zastávka Dříteč
odchod zo St.George 16:00 (Heady, viem.... zasa som strašne vtipný)

Predbežne sme štyria, ak by nás bolo viac, bolo by lepšie na 2 autách. Ak by bol nejaký záujem pridať sa, prosím, ozvite sa.

Ak by niekto nevedel: http://www.vivarium.cz/
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: VIVARIUM Mělník

Neprečítaný príspevokod paloi » 11 Júl 2017, 23:22

Termín definitívne potvrdený na 14.7.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: VIVARIUM Mělník

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 15 Júl 2017, 11:32

Milan,
ĎAKUJEM.

;)

Nannacara adoketa pár.jpeg
Nannacara adoketa pár


samec Ivan.jpeg
samec Ivan


samička.jpeg
samička
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: VIVARIUM Mělník

Neprečítaný príspevokod paloi » 16 Júl 2017, 09:07

Tak chlapci chceli, že ja mám napísať pokec, oni priložia foto. Ja som nemal čas fotiť, bol som pod časovým tlakom, aby sme stihli aj Dříteč.

Časovo nám to vychádzalo podľa harmonogramu. Cestou sme ešte absolvovali obhliadku hospodárstva u Blegona. Cesta ubiehala rýchlo, ale zasekli sme sa pri vjazde do Mělníka. Najprv zablokovaný výjazd z diaľnice od Prahy, potom nás navigácia chcela otočiť o 180°, ale to sme zrušili, lebo v opačnom smere bola kolóna tak na hodinu. Prebehli sme dedinkami. Pri prejazde mostom cez Labe sme stratili ďalších asi 20 minút.

Navigácia našla ulicu, ale predajňa má len všeobecnú adresu, bez popisného čísla. Trochu sme sa potrápili. Príchod cca 10:30 hod. Najprv návšteva verejnej toalety (blízky strom) a vpálili sme do predajne. Pán Kučera ešte nebol prítomný, tak sme sa roztratili po obchode. Všade čisto, v predajných akváriách rastliny, akvárií veľa. Akvaristická časť zaberá možno 2/3 predajne, zvyšok je teraristika a potreby pre chlpaté tvory. Africké cichlidy asi v 2-3 akváriách, americké asi v 12-15-ich. Neviem presne, nepočítal som to. Evidujem zonaty, loisellei, eliotti, amphiacanthoides, ocellatus, severum, carpnitis... chlapci určite doplnia, strávili pri cichlidách podstatne viac času ako ja. Ja som sa sústredil na iné. Také fúzaté. Som tým posadnutý...

Po nejakom čase prestávka pri aute. Fajčiarska, na premýšľanie. Vtedy za nami vyšla pani Kučerová: "Vy jste ti kluci ze Slovenska?"
Heady pohotovo odpovedal: "Jasně! To jsme my!" :mrgreen:
Následne ponuka na kávu s možnosťou výberu z 3 druhov a pozvánka do kancelárie majiteľa na koláčik :)

Pán Kučera nás prekvapil v družnom rozhovore. Klasika - v čiernom tričku. Chvíľa rozhovoru a otázka od pani Kučerovej, či nám v nejakej akvaristike urobia kávu. Nuž, na toto som bol pripravený. Tak odpovedám, že kávu ponúka len pán Tillmann v Duisburgu a Kučerovci v Mělníku. Aké symbolické 8-)

Počas rozhovoru nám ďalší pán pochytal ryby, čo sme mali dohodnuté. Potom nám ešte dochytali nejaké "kusovky". Pán Kučera osobne pre nás chytal neónky červené. Na každú jednu sa pýtal, či môže byť :) A tak to bolo aj pri ďalších rybách. Po predajni sme boli roztratení, ale viem, že chlapci kupovali Parachromis loisellei a Uaru amphiacanthoides, ale nejakú suprovú odrodu, ako som sa neskôr dozvedel :)

Odchádzali sme so 4 termoboxami. Väčšina rýb lacnejšia ako na SK. A výber väčší ako kdekoľvek na SK. Platiť sa dalo aj v €, podobne ako u pána Tillmanna.... aké symbolické 8-)

V predajni by sa ešte dalo zdržať, ale čas nás tlačil. Bolo treba stihnúť ešte Dříteč. Prišli sme včas, zostávalo 50 minút do záverečnej. Lenže dvere zamknuté a na nich oznam, že do 17. 7. 2017 zatvorené. No nezložilo by Vás to? Pripadal som si ako Ivan Mládek, keď viezol 14 Kubíkú do Restaurace u Rotundy. Smutný príbeh, pre tých, čo nepoznajú, link na vysvetlenie: https://www.youtube.com/watch?v=cZrB7Y9f_Uk

Smutne sme nastúpili do auta. Veď možno nabudúce. Aj tak nás ešte čakal hustý program. Rýchla rozlúčka s Blegonom. Jeden výlov u Headyho (chytať veľkú rybu vo veľkej nádrži je vždy ukrutná sranda). Vykládka rýb v Bratislave. Všetko sme to postíhali, ako vždy. Len s malým časovým posunom, ako vždy ;)

Večer som pozrel nebehané kilometre. Na počítadle 1.115 km. K Tillmannovi mám presne 1.100 km.... aké symbolické 8-)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: VIVARIUM Mělník

Neprečítaný príspevokod Danny » 16 Júl 2017, 10:16

Pekný výlet páni ;) Hádam sa mi to už raz podarí pridat sa :)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: VIVARIUM Mělník

Neprečítaný príspevokod blegon » 16 Júl 2017, 11:39

Text si musel napsat jedině ty.
Kdybych to psal já zasekl bych se tak u pátého řádku, asi jako když ve škole píšu slohovou práci :) .
Ve vivariu opravdu super většina ryb cichlidy co si pomatuji tak uaru, geophagus pindare (ty byli ve dvouch nádržích, ale v jedné pod G.tapajos).Pan Kučera říkal že je asi zase někdo napálil.Dále nějaký mix geophagu rio negro, Satanoperca daemon, C.spectabilis, Guinacara geayi, Mesonauta festivus, nějaký ten heros.
SA cichlidy musí napsat heady nějak si pomatuji co tam bylo, ale názvy z paměti nenapíšu.
U SA bylo dobré že se daly u některých vybrat jisté páry.
Ryby tam jsou v zařízený nádržích takže jsou pěkně vybarvené.
Pár druhů SA bych si tam vybral, ale kam to má člověk všechno dávat?
S headym jsme procházeli nádrže a mě hned zaujali G.pindare 4ks také už plavou u mě no měl jsem jich vzít více :) .
Uaru jsem zaregistroval, ale nejdříve jsem o ně nejevil zájem.
Až po debatě a bližším prozkoumání s headym bylo jasné že je musím mít.
Nejsou to totiž ty "klasické" uaru na které jsme tu zvyklí.
Tyto mají kresbu na hlavě výrazně oranžové oči a i po těle jiné skvrny.
Na nádrži byla rezervace na 5ks celkem jich tam bylo 8ks.
Takže jsem se zeptal jestli ty tři kousky by byly k prodeji.
Pak Kučera říkal že zájemce co je má rezervované se neozívá když mu později pán co nám chytal ryby volal zájem už neměl tak jsem využil příležitosti a vzal pět kusů.
Poté přidám nějaké fotky do jejich témy a G.pindare jí založím.
Sranda byla že jsme si všichni tři psali s panem Kučerou (já s headym jsme mu vezli ještě naše odchovy).Ale on asi nepočítal s tím že dorazíme všichni najednou :D .
Jinak káva bábovka opravdu dobrá a určitě to nebyla moje poslední návštěva této prodejny.
Prílohy
264 (1).jpg
261 (1).jpg
265 (1).jpg
266 (1).jpg
260 (1).jpg
263 (1).jpg
262.jpg
258 (1).jpg
257 (1).jpg
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: VIVARIUM Mělník

Neprečítaný príspevokod paloi » 16 Júl 2017, 13:48

blegon píše:Sranda byla že jsme si všichni tři psali s panem Kučerou (já s headym jsme mu vezli ještě naše odchovy).Ale on asi nepočítal s tím že dorazíme všichni najednou :D .


Áno, my sme písali traja nezávisle od seba a ani sme o tom nevedeli. A ešte aj Pavol69 písal ako štvrtý (za svoje ryby).
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: VIVARIUM Mělník

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 16 Júl 2017, 13:56

Vše bylo už řečeno ;)
Výlet stál za to a určitě se do Mělníka ještě podívám! Pan Kučera - srdcař ze "starý školy", kterej ví o čem mluví. Manželka v pohodě a vstřícná - už má ty pacienty od rybiček přečtený za ty roky :D . Nás s Ondrou obsluhující Roman je přes velké cichlidy mazák, takže bylo o čem hovořit...
Na krámě víc cichlid než v Dříteči - za mě naprostá spokojenost.
Zavřená Dříteč zamrzela ale aspoň se má "Sajmon" dál na co těšit ;)

Všem třem spolucestujícím děkuju za společnost - Paloiovi 2X :mrgreen:
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
7.jpg
8.jpg
11.jpg
16.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: VIVARIUM Mělník

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 16 Júl 2017, 14:10

Ještě něco málo .....
Prílohy
10 - V. zonatus.jpg
Vieja zonatus
9 - Parachromis loisellei.jpg
Parachromis loisellei
6.jpg
5.jpg
13.jpg
12.jpg
15.jpg
14.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: VIVARIUM Mělník

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 18 Júl 2017, 11:04

pěknej výlet jste měli,ty uary chválím,dobrej kup.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Ďalší

Späť na Návštevy, reportáže a akvavýlety cichlidárov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia