kalifornské dážďovky

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: kalifornské dážďovky

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 19 Sep 2014, 07:38

to je super postreh :D dik za radu
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: kalifornské dážďovky

Neprečítaný príspevokod Rostro » 19 Sep 2014, 13:58

Dá sa aj tak, ale zatiaľ som to tak nerobil.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: kalifornské dážďovky

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 23 Sep 2014, 09:47

Já si chovám hnojáky v kompostu ,házím tam posekanou trávu ,karton veškerý bioodpad,je jich tolik ,že zamrazuju.A to tak ,že je rozmixuju na malé kousky ,chce to odhad ,aby nebyli moc malé nebo velké a dávám do mikrotenových pytlíčků už rozdělené na krmné dávky.Výborně to berou terčovci ,scaláry ,vlastně všechny ryby ,pro potěr to namixuju na kaši a na tom odkrmuju všechno ce se mi vykulí z jiker.ted chci zkusit bety mají hnízdo.při krmení se zakalí voda,protože je melu hned jak je donesu ze zahrádky ,nosím tak půl kila za tři týdny mohu i víc bolí mě u toho záda ,štípou mušky a našel jsem na ruce i klíště z posekané trávy.Ale výsledek je odměnou za ty galeje.Zrovna dnes se chystám mám dovolenou,tak udělat zásoby na zimu.taky si pěstuju komáří larvy v sudech s násadou slepičáků,koho by zajímali podrobnosti tak dejte vědět a napíšu víc.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: kalifornské dážďovky

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 23 Sep 2014, 10:00

:D mal by si poziadat na mestskom urade zlavu na dani za odpad,lebo ho vlastne nevyhadzujes,aspon co sa potravin tika
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: kalifornské dážďovky

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 23 Sep 2014, 22:35

Mixuju to na klasickým ručním mixeru za 300 kč,samozřejmě pouze určený na tohle .Do starého půllitru vložím čtvrt kila žížal a pětkrát smočím mixer a hned vytáhnu ,to podle požadované velikosti.pak vemu lžíci a neberu od spoda a tím zkontroluju velikost malinkých kousků.zrovna dnes jsem mixoval.Napadlo mě to vlastně kdysi dávno ,když jsem velké cichlidy krmil žížalama a výtěry nechtěli moc umělou stravu .A kaši ze žížal vymlaskaly ze dna .Pokud zbyly větší kousky ,tak ty jsem odsál.Nevýhoda je ,že se zakalý voda hlínou co měli žížaly v sobě ,ale to pořeší filtr ,nebo odkalovač .Při dávkování do sáčků ,vždy napřed naleju jednu polívkovou lžíci vody a to proto aby sáček držel tvar a pak kydnu jednu nebo dvě lžíce žížal a má žena udělá uzlík.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: kalifornské dážďovky

Neprečítaný príspevokod simon » 24 Sep 2014, 10:52

Ja keď som voľakedy kŕmil dažďovkami, tak som ich nakrájal nožom na také kúsky, aké som potreboval, dal som ich do kompótového pohára, buď som ich poriadne pretriasol alebo trochu popritláčal, aby sa z nich vymyl ten bordel a bolo. Ale robil som to len keď bolo po daždi, že som nemusel hľadať pod kameňmi a v zemi.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: kalifornské dážďovky

Neprečítaný príspevokod Rostro » 24 Sep 2014, 16:45

Predpokladám, že to živé krájaš. Ja by som na toto nemal žalúdok :)
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: kalifornské dážďovky

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 25 Sep 2014, 11:35

Jedině živé a nebo místo krájení jsou dobré nůžky.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: kalifornské dážďovky

Neprečítaný príspevokod simon » 25 Sep 2014, 11:54

Rostratus píše:Predpokladám, že to živé krájaš. Ja by som na toto nemal žalúdok :)

Teraz nimi nekŕmim,lebo mám pomerne malé ryby, ale kŕmil som. Áno, boli živé.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: kalifornské dážďovky

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 30 Sep 2014, 17:05

parádne nápady máš len čo je pravda perfektne :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia