odkalovaci zvon

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

odkalovaci zvon

Neprečítaný príspevokod KlimO » 24 Okt 2014, 16:35

Zdravim, vyrobil som si odkalovaci zvon a to tak ze som odrezal z petflase vrch a nastokol na hadicu, po ponoreni to spravilo krasny vír a vodu bralo lenze nie az tolko bordelu ako som si prial, hovienka sice vysalo ale velka kopa ostala na dne , odkaloval som tak ze som zvon ponoril az na sklo uplne naspodok pockal 10sekund a znova sa posunul na dalsie miesto, mate nejake lepsie vychytavky ako odkalovat hovienka alebo mam zlu techniku ? :D
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: odkalovaci zvon

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 24 Okt 2014, 17:12

postupuješ správne ale otázne je akú PET fľašu si použil? ak je to 2litrova tak si myslím že ti to fungovať bude ale na dostatočne hrubú hadicu ak ju budeš mat tenkú nebude vládať odsávať kal :D originál zvon neni veľký aby to stíhalo odsať kal ja mam plastový priemer to ma 7x 3,5 a dĺžku 38cm keď to ponorím do piesku tak ho vtiahne dnu na cca10cm a potom zdvihnem a premieša sa v zvone kal je ľahký a odsáva ho a piesok padá dole
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: odkalovaci zvon

Neprečítaný príspevokod paloi » 24 Okt 2014, 20:25

veru, toto môže byť problém, že si zobral veľkú PET fľašu. Ja to tom mám z fľaše od Jupíka a ide to krásne ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: odkalovaci zvon

Neprečítaný príspevokod KlimO » 25 Okt 2014, 17:03

zajtra urobim z mensej :) dik dam report
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: odkalovaci zvon

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 25 Okt 2014, 17:30

KlimO píše:zajtra urobim z mensej :) dik dam report

jasnacka jupik je v pohodicke ale aj 0,5L od coly
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: odkalovaci zvon

Neprečítaný príspevokod simon » 26 Okt 2014, 22:33

Ja používam odkaľovací zvon kúpený v predajni akvaristiky. Na druhý koniec trubky som nastokol hadičku na sťahovanie vína. Pasuje akurát na priemer. Má to jednu výhodu. Hadička je z gumy, je pružná a prietok si regulujem stlačením, alebo ovolnením. Ale vhodná je asi pre menšie akvária, lebo zvon je malý. Výhoda je tá, že zvýrený odpad je blízko ústia do trubky a keď piesok padne dole, hneď je odsatý von. Dôležité je nájsť správnu techniku. Ja som vyskúšal viac druhov odkaľovačov, ale s týmto sa mi robí najlepšie.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: odkalovaci zvon

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 26 Okt 2014, 22:59

simon píše:Ja používam odkaľovací zvon kúpený v predajni akvaristiky. Na druhý koniec trubky som nastokol hadičku na sťahovanie vína. Pasuje akurát na priemer. Má to jednu výhodu. Hadička je z gumy, je pružná a prietok si regulujem stlačením, alebo ovolnením. Ale vhodná je asi pre menšie akvária, lebo zvon je malý. Výhoda je tá, že zvýrený odpad je blízko ústia do trubky a keď piesok padne dole, hneď je odsatý von. Dôležité je nájsť správnu techniku. Ja som vyskúšal viac druhov odkaľovačov, ale s týmto sa mi robí najlepšie.

ja som na kúpený zvon namontoval 10m hadice a odsávam koľko uznám za vhodne nemusím regulovať a keď je odkalene tak jednoducho hadicu primontujem na batériu a zasa s ňou dopustím cárstvu vodu :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: odkalovaci zvon

Neprečítaný príspevokod simon » 27 Okt 2014, 14:40

satan z pekla píše:
simon píše:Ja používam odkaľovací zvon kúpený v predajni akvaristiky. Na druhý koniec trubky som nastokol hadičku na sťahovanie vína. Pasuje akurát na priemer. Má to jednu výhodu. Hadička je z gumy, je pružná a prietok si regulujem stlačením, alebo ovolnením. Ale vhodná je asi pre menšie akvária, lebo zvon je malý. Výhoda je tá, že zvýrený odpad je blízko ústia do trubky a keď piesok padne dole, hneď je odsatý von. Dôležité je nájsť správnu techniku. Ja som vyskúšal viac druhov odkaľovačov, ale s týmto sa mi robí najlepšie.

ja som na kúpený zvon namontoval 10m hadice a odsávam koľko uznám za vhodne nemusím regulovať a keď je odkalene tak jednoducho hadicu primontujem na batériu a zasa s ňou dopustím cárstvu vodu :D

Myslím, že každý príde na to, čo mu je najlepšie, najvýhodnejšie pri práci vo svojom vodnom diele.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: odkalovaci zvon

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 27 Okt 2014, 23:24

správny postreh :D ja som svoj prvý zvon kúpil pred mesiacom nikdy som to nepoužíval :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: odkalovaci zvon

Neprečítaný príspevokod simon » 28 Okt 2014, 13:30

satan z pekla píše:správny postreh :D ja som svoj prvý zvon kúpil pred mesiacom nikdy som to nepoužíval :D

Je to fakt tak ako píšeš. Ja som kúpil dva. Najprv to bol valec, ktrorý bol dosť veľký a neodsával mi ani odpad. Nevytiahol ho. Druhý bol dobrý - od Eheim-u, ale nemám až takú veľmi veľkú plochu dna , aby som ho využil. Nakoniec prišiel na radu najmenší, najlacnejší a nejjednoduchší. Taký, aký som používal pred niekoľkými rokmi. A funguje tak, že som spokojný.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Ďalší

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia