Rastliny vo filtrácii akvária

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Re: Rastliny vo filtrácii akvária

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 26 Okt 2014, 12:27

Ved da sa spravit prepad, aby don sla voda z dna. Nemam s tym ziadnu osobnu skusenost ale cital som o tom. Staci ked okolo "prepadovej rury" das dalsiu, s vecsim priemerom. Ta bude vyssia ako vodna hladina a v spodnej casti bude mat otvory pre nasavanie. Voda pojde teda otvormi pri dne, potom medzi rurami hore k prepadu.

Ale ako pisem, nemam s tym skusenost.[/quote]
tak to bolo spravene aj na mojom akva ale nepripadalo mi to nejako dostatočne funkčne neviem to popísať proste som tým nebol spokojný tak som to zrušil dieru zaštupľoval zalepil a basta :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Rastliny vo filtrácii akvária

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 26 Okt 2014, 23:01

Presne toto som kukal na YT premýšľal som aj nad tam ale najskôr skúsim cestu ponorenia priamo do nádrže a uvidíme
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Rastliny vo filtrácii akvária

Neprečítaný príspevokod RadoA » 27 Okt 2014, 05:53

satan z pekla píše:prepadová filtrácia? nejako sa mi to moc nepozdáva keď odteká do filtra len povrchová voda ešte ma nik nepresvedčil že je to lepšie ako odsávanie vody pri dne moje akva je tiež robene na prepad ale ja som to po kúpe zrušil moc som nedôveroval predošlému majiteľovi čo sa týka bezpečnosti :D a druha vec je ta že mi vadilo že to dosť žblnkotalo možno to mal zle prepočítane alebo čo možno sa to dalo nejako obmedziť ale neriešil som to :D

  • Prepadový filter slúži v prvom rade na biologickú a nie mechanickú filtráciu, takže bordel z dna tam nemá čo ísť.
  • Bezpečnosť - pri dobrom prepočítaní sa niet čoho báť.
  • Žblkotanie sa dá vyriešiť veľmi dobre - len treba trošku poštudovať metódy
;)
Ale to si radšej založme inú tému, tu je to o rastlinách.
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

Re: Rastliny vo filtrácii akvária

Neprečítaný príspevokod RadoA » 27 Okt 2014, 05:57

Rostratus píše:Dobre to mas premakane. Osobne by som ten filtracny material medzi molitanmi dal do neakeho vrecka. Ak si uz filter prepieral tak si musel zistit, ze je to takto pracne vytahovat.
Ani nie ;) Finta je, že komory sú ešte delené na polovicu (pri pohľade zhora), takže nepotrebujem vyťahovať všetko. A zasa to robím raz za pár mesiacov. Ale ako píšem, dajme asi inú tému.
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

Re: Rastliny vo filtrácii akvária

Neprečítaný príspevokod simon » 27 Okt 2014, 15:56

Rostratus píše: Kto sa podujme a zalozi temu o biologickej filtracii ? :)

Kto asi sa podujme, podujal, založiť túto tému??
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rastliny vo filtrácii akvária

Neprečítaný príspevokod simon » 27 Okt 2014, 15:59

Rostratus píše:Je zalozena :)

Veď ja viem, že je založená. Pýtal som sa preto, že si sa ty pýtal, kto ju založí. A založil si. Alebo si to nebol ty?
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť