Akú cichlidu si najviac ceníš a prečo?

Diskusia o všetkom čo nespadá do "cichlid" tématiky

Akú cichlidu si najviac ceníš a prečo?

Neprečítaný príspevokod Rostro » 04 Okt 2014, 16:06

Túto tému som založil, lebo by ma zaujímalo akú cichlidu si najviac ceníte vo svojej nádrži a prečo. Ak máte chuť napíšte svoje názory ;)
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Akú cichlidu si najviac ceníš a prečo?

Neprečítaný príspevokod ioopp » 04 Okt 2014, 18:20

U mě jsou to jednoznačně Hoplarchus psittacus :-)
Důvodů je víc...
Např. jejich zbarvení a rychlost jeho změny, před kterým by smekl i chameleon.
Dál pro mě zajímavé socialní chování ryb, kdy se ryby mezi sebou někdy perou, ale nadruhou stranu fungují jako ucelená skupina. Předvedli mi to, když jsem nedávno ze zvědavosti vylovil jeden větší kus ke změření. Naháněl jsem toho největšího. Zbytek skupiny místo paniky na druhé straně nádrže začal vyjíždět po síťce, která v opačném rohu lovila jejich kápa. Úplně zaútočil jen jeden...
Taky někdy přemýšlím kdo koho přes to sklo sleduje. Velice zvědavé ryby to jsou. Stačí něco položit k akva a zachvíli se u toho vystřídají všichni. Třeba kýbl, plyšový krokodýl... :-D
Jen mě mrzí jejich občasná lekavost a málo informací o jejich chovu. Stále si překládám...
Tak cichlidám zdar:-)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Akú cichlidu si najviac ceníš a prečo?

Neprečítaný príspevokod Belial » 04 Okt 2014, 20:38

Ja mám tých top viac. Na prvom mieste je Cichlasoma festae- túžil som po nich od kedy som u Stiffa videl v 2000-ke veľkého samca tuším od Emila Sovu. Ďalej je to Nandopsis haitiensis- nádherná ryba ktorá je mojím obrovským snom. Zatiaľ bez úspechu aj keď sa ich u mňa vystriedalo celkom dosť, vždy som o ne prišiel. Ďalším splneným snom je Vieja argentea, dúfam že sa mi podarí doviezť ich do dospelosti.
A v poslednej dobe mi naozaj učarovali asi všetky viejovité ryby. Či už je to pár coatzacoalcos ktoré dominujú mojej nádrži, alebo pink breidohri, heterospily, sinspily, catemaco....
Ako som už písal, je veľa krásnych rýb, akurát ja mám malé akva...
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Akú cichlidu si najviac ceníš a prečo?

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 05 Okt 2014, 08:53

Pre mna aj ked chovam malawi cichlidy,je na prvom mieste rybka z tanganiky,ziskala si ma svojou velkostou aku moze dosiahnut,kludnym plavanim v akvarku,krasnou farbou mix modro bielo ciernej,aj ked nepatria k najkrajsim pre mna su nadherne,a uvazujem o zriadeni akvarka pre ne,je to CYPHOTILAPIA FRONTOSA
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: Akú cichlidu si najviac ceníš a prečo?

Neprečítaný príspevokod huhu » 05 Okt 2014, 14:23

Pre mna asi tiez frontosy... Este sa mi paci Neuolamprologus modestus kavala. Ziadnu z nich nemam v akva :) ale mozno casom bude. ktohovie. Iank je kopec krasnych ryb... ale asi takto.

A aby som nezabudol, Niesu to sice cichlidy ale kapor a pstruh. Maju taku super vlastnost, ze ked ich zjes, tak necitis hlad! A to mam rad... :D NAVYSE, kapor mi privolava krasny pocit vianoc :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Akú cichlidu si najviac ceníš a prečo?

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 05 Okt 2014, 15:49

:D :P :lol: huhu frontosy v afrike normalne jedia,mozno zato sa ti pacia,co ty na to
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: Akú cichlidu si najviac ceníš a prečo?

Neprečítaný príspevokod huhu » 05 Okt 2014, 17:04

este ze nesme v afrike.... si predstav, ake drahe jedlo to v nasich koncinach je :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Akú cichlidu si najviac ceníš a prečo?

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 05 Okt 2014, 17:07

:D vdaka za nase kapre,stuky,pstruhy
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: Akú cichlidu si najviac ceníš a prečo?

Neprečítaný príspevokod Aiven » 05 Okt 2014, 19:09

Som pyšný majitel ocellatou.
Kedy si som choval africké cichlidy ale neoslovili ma a nenašiel som si k nim vztah.
Zato u ocellatou tento problém nemám, uchvátili ako malé rybky a neomrzeli ma ani ako velke beštie :)
Normalne ma prekvapuje že dokazu žit v skupine v harmonii.
Dokonca si nevšimaju ryby ktore sa im nezmestia to papule. S rastinami to je tažšie nevydzi pri nich nič.
Za každu cenu sa predvadzaju, aby sa človek na ne pozeral.
Su to proste moji milačikovia :)

Do buducna by som chcel Astronotus crassipinnis ale myslim, že ich je velmi obtiazne ziskat. :(
Obrázok užívateľa
Aiven
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 06 Sep 2014, 05:54
Bydlisko: Nitra

Re: Akú cichlidu si najviac ceníš a prečo?

Neprečítaný príspevokod simon » 10 Okt 2014, 20:33

Neviem, či by som to nazval tak, že si ich najviac cením. Skôr by som tomu dal taký prívlastok, že - ktoré rád pozorujem. Ako to tu už niekto napísal, mám niekoľko takých rýb. Ale budem vyberať len z tých, ktoré momentálne mám. Je to L. Multifasciatus a A. Calvus.
Prečo multíky: možno pre ich veľkosť, či malosť, pre ich spôsob života, správanie, život vo svojich kolóniách. Sú veľmi aktívne. Celý deň a možno aj v noci. To nie, len srandujem. V noci pekne spinkajú. Ale aby som neodbočoval od témy. Napriek tomu že sú malé, dokážu znepríjemňovať život aj oveľa väčším rybám, ktoré sa priblížia k ich domčekom. A dorážajú, útočia dovtedy, pokým sa im nepodarí ich zahnať. Ak sa to aj nepodarí, ujdú a potom sa znovu vrátia, keď nebezpečenstvo pominie. Samičky sa schovávajú do ulít ale samce unikajú mimo domu. Asi preto, aby udlákali nepriateľa z dosahu domu. Keď som pozoroval malého drobca, ako útočil na Gibiho, ktorý sa odvážil do blízkosti teritória, tak to bolo divadlo. Štyri cm ku asi pätnásti cm. Dovtedy do neho ďobal, až kým Gybino neušiel. Aj rodiny medzi sebou vedú neustále roztržky, konflikty. Ale raz za čas sa stretnú členovia rodín, oboplávajú určitú časť , určitý priestor, ako keď sa roja včely. Neviem, prečo to robia. Možno je to nejaký prieskum teritória. Potom sa vrátia do svojích domov a konflikty a hádky medzi sebou sa opakujú. Keby boli o niečo väčšie, asi by nikto v nádrži neprežil. Ani tie moje vežovky. Rozdrvili by ich aj s ich ulitami.
Calvus: tak to je úplne niečo iné. Kľuďas, ktorý s rozvahou robí presne to, čo potrebuje. On si asi najprv rozmyslí, čo chce a potom to urobí. Nezačína žiadny konflikt s inými rybami. Dokáže sa úspešne brániť pred útokmi iných rýb, aj multíkov. Celý deň skúma priestory akva. Keď sa Tanganicanusy vytierajú, sleduje ich a potom hľadá ikry. Pripomína mi vrtuľník, ktorý sa otočí telom kolmo dolu a potom sa vráti do pôvodnej polohy. Ale ten pohyb je taký, že sa točí akoby okolo pomyselnej osi, ktorá prechádza očami. Oči sú v pevne v jednej rovine a dokonca sa mi zdá, že sa točí len telo a oko je v stabilnej polohe.
Keď roztiahnu plutvy tak mi pripomínajú pomaľovaných Čirokézov na vojnovom chodníku. ;)
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Ďalší

Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia