Tanganyika 500

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 01 Jan 2024, 23:38

Vďaka za tip, pozrel som si mrazené od Ocean Nutrition a skúsim artemiu a cyklopa od nich. Majú tam aj mysis a red plankton ale o tých neviem aká je veľkosť a či sa potápa alebo pláva na hladine tak sa spýtam v obchode. Patentku radšej skúšať ani nebudem po skúsenostiach iných ľudí.
U mňa sú cylindríky ako uvidíš vo videu možno s trochu bledšími pásikmi ale to záleží asi aj na osvetlení, možno ho mám silnejšie svetlo a nie sú tak tmavé, zdá sa mi že v tieni medzi skalami sú rybky tmavšie
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 12 Jan 2024, 19:42

Tak a máme tu nový život. Similisáci rozširujú svoje rady ale či im potomstvo vydrží v spoločnosti akú majú to je otázne. Hladní záujemcovia sa už prizerajú spomedzi rastlinky ale tí dvaja chlapíci čo strážia kolóniu ich zatiaľ držia v úctivej vzdialenosti :) . Okrem similisov sa mi rozmnožuje docela hojne aj sinica čo ma docela štve ale to je klasika pri novozaloženom akvárku a hlavne mojom sklone prekrmovať :?
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod kvietik » 13 Jan 2024, 13:31

Pekné. Tieto ryby väčšinou chovajú v menších nádržiach, ty si im dožičil priestor. Inak sinica a prekrmovanie asi spolu veľmi nesúvisia.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 13 Jan 2024, 14:41

kvietik píše:Pekné. Tieto ryby väčšinou chovajú v menších nádržiach, ty si im dožičil priestor. Inak sinica a prekrmovanie asi spolu veľmi nesúvisia.


Ďakujem. Uvidím ako sa im povedie keď ostatné druhy okolo nich vyrastú. Myslel som že sinica sa rozširuje pri prekrmovaní, prerybnení a zvýšeným množstvom odpadu. Čím to teda je ? Na nete je plno názorov a človek sa v tom už stráca
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 13 Jan 2024, 15:16

Paradoxné je že sa vraj sinica tvorí keď No3 teda dusičnany klesnú na nulu. Ale asi to bude nerovnováhou aj iných prvkov vo vode
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 08 Feb 2024, 23:05

Po úprave kameňov
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod samosebou » 26 Mar 2024, 08:29

Ako to ide ? Všetko žije a rastie? (rastliny asi nie :D ) Leleupi si držia farbu oranžovú alebo pobledli? A čo calvusy biele, moje akési tmavé stále sú.
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 26 Mar 2024, 12:43

No zatiaľ celkom dobre. Rastliny prežívajú ale nedá sa povedať že by prosperovali :D. Rybky pomaly rastú hlavne calvusy. Simillisy odolávajú stále viac sa množiacim drzým útokom a redukcii potomstva. No a leleupky sú stále krásne oranžové a dokonca sa jeden pár vytrel a má už potomstvo. Veď hodím ich krátke video a potom celého akva. Okrem iného stále tak trochu bojujem so sinicou. Tie calvusy ktoré spomínaš možno farbou reagujú na okolité tmavšie prostredi a osvetlenie

https://youtube.com/shorts/InlsrKxJnIo
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Predchádzajúci

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia