Tanganyika 500

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 17 Dec 2023, 13:34

Na videu sú žlté, ale v skutočnosti sú žiarivo oranžové ako sirup sunquick :D . Tiež sa mi páčia viac oranžové. Toto sú od Fuljera. Sú celkom ostré ale skôr medzi sebou. Momentálne asi najostrejšie sú na všetky ryby nigriventris ale to sa ešte môže zmeniť.
V akvárku som včera večer spravil dúfam už definitívnu zmenu. Dal som späť veľké šutre, vyzerá to prirodzenejšie. S tým vertikálnym postavením skál máš pravdu ;) . Keď tak teraz pozerám na tú hŕbu malých kameňov čo som vyhodil tak som urobil len dobre, a úkrytov si nájdu aj teraz dosť.
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 22 Dec 2023, 14:50

Spravil som teda ešte jedno video tých leleupiek, sú oranžové a zrejme máš aj pravdu s tým krmivom že podporuje vyfarbenie. O cyklope ako krmive sa vraví že výdatne podporuje červené sfarbenie a tým aj denne kŕmim. Ale ony tie leleupy od Fuljera boli od začiatku pekne oranžové. Tak posúď z ďalšieho videa alebo už len zostáva pozrieť si ich naživo u mňa ;)
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod RadoA » 23 Dec 2023, 05:26

Miroslav S. píše:O cyklope ako krmive sa vraví že výdatne podporuje červené sfarbenie

Možno ma znalejší opravia, ale je to asi len preto, že sa zvykne predávať "červený" cyklop (pridáva sa látka na vyfarbenie rýb), nielen obyčajný cyklop.
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 24 Dec 2023, 09:56

Je to možné, niekde som čítal popis výživnosti mrazenej potravy s obsahom bielkovín a karotenoidov. Bol tam aj krill a ten je myslím top v potrave s obsahujúcej karotenoidy. Skrátka moje leleupky sú od Fuljera a zjavne je to druh výrazne oranžový či človek kŕmi suchou alebo mrazenou ;)
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod kvietik » 26 Dec 2023, 09:01

Mne na krille vadí to, že je tam strašne veľa bordelu(malých prachových kúskov) a mne sa nechce krmivo rozmrazovať a premývať a až potom do akvária. Ono aj žiabronôžka je niektorá v podobnej kvalite. Viac ako krill sa mi pozdával červený mysis.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod samosebou » 26 Dec 2023, 09:42

Ono to chvíľu trvá kým sa potrava prejaví na sfarbení, oboma smermi, takže aj tá oranžová bude držať nejaký čas aj keby si dával len nejaké lacné vločky. Tiež záleží na kvalite mrazenej, tie poľské sračky sa nedajú porovnať s belgickou artemkou napr. Tá je krásne ružová, čistá, žiaden bordel a ľad. To isté krill alebo cyklop.
To platí v podstate aj o suchej potrave. Nie sú vločky ako vločky...
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 26 Dec 2023, 17:43

samosebou píše:Ono to chvíľu trvá kým sa potrava prejaví na sfarbení, oboma smermi, takže aj tá oranžová bude držať nejaký čas aj keby si dával len nejaké lacné vločky. Tiež záleží na kvalite mrazenej, tie poľské sračky sa nedajú porovnať s belgickou artemkou napr. Tá je krásne ružová, čistá, žiaden bordel a ľad. To isté krill alebo cyklop.
To platí v podstate aj o suchej potrave. Nie sú vločky ako vločky...


Snažím sa im dávať to najlepšie čo zoženiem a keď zblednú asi s tým nič nezrobím, dávam im čo najpestrejšiu potravu. Patentku nedávam, radšej sa vyhnem problémom a uvidíme ako porastú. Ten mysis vyzerá zaujímavo len červený som nikde nevidel

No a rozhodol som sa ešte rozšíriť osádku o Neolamprologus cylindricus
a Altolamprologus compressiceps “Gold head”
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod kvietik » 29 Dec 2023, 22:16

Ja som mal kedysi mysis z Poľska. Nie je pravda, že všetko krmivo z Poľska je zlé.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 29 Dec 2023, 23:04

Tiež si myslím že nie je všetko z Poľska zlé. Tak samosebou Neolamprologus cylindricus a compressiceps Kagunga už plávajú u mňa ;)
Chcel som pôvodne golden head muzi ale neboli, tak som si zvolil tieto.Sú veľmi zaujímavé
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod samosebou » 01 Jan 2024, 09:09

Myslím, že tvoje kŕmenie j úplne v pohode..
Ten rozdiel vidíš keď máš inú mrazenú, ono aj nie každá várka je rovnaká.
Artemka o ktorej som písal je neporovnateľná. Od Ocean Nutrition z Belgicka je krásna ružová, čistá, žiadna voda zmrazená, artemky sú pekné veľké, nesmdrí. To isté patentka. Z mojej skúsenosti bola tá poľská hrozná. Akurát na zavlečenie choroby... Ale o to nejde.
Kagunga sú tie s červenýmy odtieňmi? Cylindriky sú u mňa tmavé, skoro až čierne s bielymi pruhmi a modrými okrajmi plutiev.
Páči sa mi výber rýb tvoj.
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia