TANGANIKA 600l

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 26 Dec 2023, 17:44

samosebou píše:Určite obstáli, sú to silné dravé ryby. K tomu krásne.
Cypráče ja osobne mám len ako doplnok do vody vyššie, nepatria medzi moje obľúbené. Samice vyzerajú ako šproty z konzervy :D Keď pôjdu, skúsim nigripinnis.
Pribudli nejaké akvária.Bože, zase.... Tak možno aj nejaké ryby budú nové.


Ako pribudli nové akváriá? :D priniesol ti ježiško?
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod samosebou » 27 Dec 2023, 13:31

Ále, mal som to rozťahané kade tade, tu akvárko,tam akvárko, strčené kade tade.
Tak som kúpil takú malú chovničku, tri nádrže nad sebou, horné predelené na tri, stredné na dva a spodné jedno.
Je to šikovné.
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 16 Jan 2024, 17:43

Tak už sa aj u mňa začína pomaly rozširovať tá bordová riasa v malých ložiskách. Nie je to príjemné a bolo by fajn ak by niekto poradil ak sa s tým stretol. Ona je táto riasa dosť odolná a zatiaľ som neprišiel na to ako ju odstrániť. Ešte som natrafil na výrobok od Easy Life Bio-Exit Silicate odstraňovač silikátov. Píše sa tam že zabraňuje rozsivke teda hnedej riase sa šíriť ale či má účinok na bordovú neviem. Máte niekto skúsenosť s červenohnedou riasou alebo týmto výrobkom od EasyLife? Budeme vďační ak niekto poradí ;)
Prílohy
20240116_172904.jpg
20240116_172914.jpg
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod samosebou » 18 Jan 2024, 07:49

Ona zase ta riasa nie je až taký problém. Tanganika je zariasená a ryby to potrebujú. Vyzerá to prirodzene. Mne skôr nesedí tá divná farba, chcel by som zelenú. No človek mieni - príroda mení.
Bežné vidím ryby ako ju oskubujú, takže ju ani nelikvidujem a nebojujem s ňou. Teraz v zime sa mi zdá že sama ustupuje.
Dal som do akvária niekoľko hnedých ampularii a tie ju žerú tiež.
Raz som skúsil tekutý uhlík a ten ju spálil.
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 18 Jan 2024, 11:20

Tak možno ti len ostáva pootáčať kamene dole hlavou a pridať osvetlenie :) . To áno tá bordová farba je zvláštna, u mňa je teraz sinica, síce zatiaľ sa až tak nešíri ale predsa. Pridal som aj pár rastlín kobercovku Sagittaria subulata, vallisneria nana, anubiasi nana ony sú také drobnejšie a trs Hygrophila difformis. Nie je to síce zrovna endemické ale pomôže to vode tak uvidím. Myslím že keď kŕmim denne mrazeným a chcem aby sa nažrali všetky ryby dosýta dosť sa tým zaťažuje voda nehovoriac o tom že je tam veľa rýb, a to sú ešte malé.
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod samosebou » 08 Feb 2024, 21:52

Takéto rastlinky je zbytočné sadiť tam. Aj anubias to má ťažké..
Pridaním svetla pridá aj riasa, raz som skúšal nesvietiť vôbec a hneď kapala. Ak sa nemýlim moje svetlo má až 10000K, ktovie či práve tomu nevďačím za tú farbu rias.
Z iného súdka - na moju veľkú radosť som minule spozoroval dva malé marlieri rozdielnej veľkosti, očividne z dvoch výterov.
Hádam ich je tam viac. Sú to úžasné rybky, inteligentné, tajomné a krásne.
Potrebujem urobiť menšiu úpravu na filtry, ktorá vyžaduje silikón. Musím to robiť "za jazdy" a mám trochu obavu aby som neotrávil ryby. Samozrejme do kontaktu s vodou by prísť nemal, stiahnem hladinu nižšie a lepiť budem na hornej hrane. Obavu mám z výparov. Máte niekto skúsenosti s niečím takýmto?
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 08 Feb 2024, 23:03

No uvidím ako to zvládnu tie rastliny, zatiaľ to nemajú ľahké a bojujú. Problém je trochu aj s tou nešťastnou sinicou, stále sa rozťahuje na piesku v ňom a pokrýva aj rastliny. Akosi sa mi nedarí jej zbaviť. Je to hnusoba. Skúšal som aj prostriedky proti nej ale veľmi to nezabralo. Na nete je hromada názorov ako na ňu až sa v tom už strácam. Asi to chce čas. No a ako uvidíš vo videu v mojom príspevku odobral som veľké kamene a musím povedať že takto je to naozaj lepšie, také vzdušnejšie ;) . Aj to chcelo zjavne čas :D . Je fajn mať v nádrži veľký útes ale pochopil som že na to treba podstatne väčšiu nádrž. Ak budeš mať čas sprav video hoď ho sem nech sa pokocháme
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 16 Feb 2024, 11:21

Ozaj a akú úpravu vo filtri robíš?
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod samosebou » 16 Feb 2024, 13:12

Vnútorná stena filtra je nízka. Medzi krycím sklom a ňou je malá medzera (max.2cm) a ryby mi pravidelne cez ňu nejak preskočia do filtra. Väčšinou slabšie jedince unikajúce pred útlakom. Už ma nebaví ich odtiaľ pracne loviť v lepšom prípade, našiel som tam už aj pozostatky. Druhý dôvod je, že nemôžem hladinu dvihnúť o niečo vyššie čo by som potreboval aby ju prekrýval kryt osvetlenia. Takže špekulujem ako to spraviť.
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 16 Feb 2024, 19:22

Ahá, tak to je blbé. Podľa mňa ak použiješ akvaristický tmel ryby určite neotráviš. Šťastie je že to opravuješ na vrchu filtra a nemusíš vypustiť celé akvo. To by nemal byť problém
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia