Kŕmenie živými červami Zophobas

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Kŕmenie živými červami Zophobas

Neprečítaný príspevokod Rostro » 10 Sep 2022, 16:18

76115B20-B4F4-4EA0-9F17-4771DD118D47.jpeg

Rozmýšľam, že sa opäť vrátim k pestrejšiemu kŕmeniu svojích rýb. Aktuálne rozmýšlam nad živými červami zophobas. Máte niekto osobné skúsenosti s týmto kŕmením pre svoje cichlidy, arowany, sumce a podobné ryby? Kedysi som skúšal šváby, len tam bol problém, že keď ich nezožrali, dokázali vyliezť z nádrže a to bol problém. Kto ich bude potom naháňať mimo nádrže :lol: Toto mi príde jednoduchšie na kŕmenie, vyliezť asi ťažko vylezú z nádrže. Čo vy na to? A aj doma si urobiť vlastný odchov, nemusí byť zložité.

Tu návod ako si založiť chov:
https://www.hobbys.cz/jak-na-chov-vlast ... -tipy.html

A neaké videjka z kŕmenia týmito červami:



Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Kŕmenie živými červami Zophobas

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 11 Sep 2022, 12:39

Zkrmuju a kupuju živé zophobas, cvrčky, šváby, sarančata, žížaly, kukly bource morušového, muší larvy.
Jak Channy, tak cichlidy se po tom můžou porvat ;) Kupuju i lyofilizovaný hmyz, ryby se na něj taky naučí.
Po zkušenostech s útěkem cvrčků z akvária a jejich otravného cvrkání po nocích a asi měsíčním hledání po bytě, dávám veškerou havěť která přijde živá v krabicích nejdřív zmrznout do mrazáku.
Potom to nacpu do plastovývh sáčků se zipem a nechám dál v mrazáku. Odsejpám vždy jen množství ke krmení.
Aby ti utekly doma šváby s jejich rozmnožovacíma schopnostma - to fakt nechceš a sousedi v baráku taky ne!

Objednávám je ve větším balení, třeba po půl litru.
S touto firmou naprostá spokojenost: https://www.krmny-hmyz.cz/
Neprodávají předražené piliny a hobliny, ve kterých se schovává pár larev.
Prílohy
20210704_153151.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Kŕmenie živými červami Zophobas

Neprečítaný príspevokod Rostro » 11 Sep 2022, 17:41

Veď práve toho som sa bál, aby som to nenaháňal kade tade a rozmnožení ani nehovorím. Ale tie larvy načo mraziť? To z plastovej nádrže, kde sú preložky od vajec a podstielka odtial nevylezú. To môžeš rovno sušené kupovať nie? Alebo živé sú cenovo výhodnejšie? Z nádrže hádam tiež nevylezú, ale istý som si neni keď ja tam mám rôzne korene, konáre čo trčia mimo vodu. Dík za tip na eshop, určite prelistujem a možno aj objednám. ;) Prvú várku od nás mám už dohodnutú.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Kŕmenie živými červami Zophobas

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 11 Sep 2022, 20:52

Na sušené si musí dost často zvykat. Mrazené žerou hned a bez keců ;)
Já to dávám do mrazáku, protože to kupuju ve větším množství. Když to necháš dlouho živé, musíš to krmit a trochu se o to postarat. A smrdí to.
Na to jsem línej. A hlavně jak mám teď víc nádrží s channama než s cichlidama, tak channy krmím jenom 2x max 3x týdně, takže ten hmyz zase tolik neubejvá.
Na ty zophobas bacha! Nenechávej je hlavně dlouhodobě v papírové krabici. Ty ku..y prokoušou i několik vrstev tvrdé lepenkové krabice! Prokládku na vajíčka sežerou za pár dní :D
Pevnej plastovej box to jistí.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Kŕmenie živými červami Zophobas

Neprečítaný príspevokod Rostro » 13 Sep 2022, 14:54

Samozrejme si nechám poradiť. Plastovú nádobu som mal nachystanú to už som sa použil pri šváboch :D V akvaristike som včera kúpil pár kusov ( 1 liter mam objednané od jedného na piatok) ale keď som to videl ako sa to hýbe hneď som zvolil tvoju variantu šup s nimi do mrazáka :mrgreen: :mrgreen: Ja som tak myslel, že keď si kúpiš domov väčšie množstvo, že si aj sám čosi dochováš, ale to tak rýchlo nepude :D :?
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Kŕmenie živými červami Zophobas

Neprečítaný príspevokod paloi » 15 Sep 2022, 05:45

Ak by si to chcel chovať, tak to vlastne chováš chrobáka. Toto sú len larvy.

Heady, máš s tým skusenosť? Na nete píšu, že larva vylučuje sekrét, ktorý zapácha.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Kŕmenie živými červami Zophobas

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 15 Sep 2022, 06:38

paloi píše:Ak by si to chcel chovať, tak to vlastne chováš chrobáka. Toto sú len larvy.

Heady, máš s tým skusenosť? Na nete píšu, že larva vylučuje sekrét, ktorý zapácha.


Jojo, je to larva brouka Potemníka... nějakej dřevokaznej brouk.
Hele když tu krabici s litrem larev po doručení rozděláš, tak to stejně smrdí takovou to směsí zapařených pilin a myšiny :D
Měl jsem je živé na ruce nebo v ruce mockrát ale nikdy mě snad ničím nepodělali. Ale jsou to svině kousaví. Ne že by ti prokousnul kůži ale držkou škrábe a snaží se.
Vím že někteří chovatelé malých Gekonů nebo menších ještěrek jim pro jistotu před zkrmením stříhali hlavu s těmi kusadly ;)
Jak jsem psal nahoře, dokážou v pohodě vykousat díry do krabice z kartonu.

Ale rádi je sbírají ze dna sumci Sorubim a LDA07 i velké cichlidy.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Kŕmenie živými červami Zophobas

Neprečítaný príspevokod Rostro » 15 Sep 2022, 13:01

Dnes skúšobná dávka cca 30ks mrazených na skŕmenie. To bola chvíľka a bolo po nich. Tak chutiť chutí, ale ak to mám kupovať teraz mám objednaný 1 L za 8-9€ a nemám to odchovávať tak to bude drahé krmivo pre toľko rýb. Ja že založím vlastný chov a keď sa to bude množiť tak to budem skrmovať, ale také jednoduché to asi nebude. ;)
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Kŕmenie živými červami Zophobas

Neprečítaný príspevokod paloi » 15 Sep 2022, 21:25

Možeš to kupovať občas, na spestrenie. Podľa mna je pestrá strava lepšia ako tlačiť denne do rýb astaxantin.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Kŕmenie živými červami Zophobas

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 16 Sep 2022, 06:52

paloi píše:Možeš to kupovať občas, na spestrenie. Podľa mna je pestrá strava lepšia ako tlačiť denne do rýb astaxantin.


Tak tak, pro tebe je to na občasné spestření jídelníčku, jinak by tě to vyšlo dost draho.
Já krmím "haďáky" 2x za týden, tak je to jiná ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Ďalší

Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia