Nová Amerika 1000 litrov

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Nová Amerika 1000 litrov

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 12 Jan 2022, 20:42

Jako krmivo by byly dobrý. ;)
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Nová Amerika 1000 litrov

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 20 Apr 2022, 14:24

Ahojte, tak sa znovu hlásim po nejakej dobe cca po troch mesiacoch. V nádrži prebehlo pár zmien, nejaké ryby odcestovali - argentea, bocourti a nejaké pribudli paratilapky polleni ;) . Síce to nie je amerika ale neodolal som. Trochu som upravil interiér kamene a aj drevo. Jo a svetlo som zredukoval na polovicu, namiesto dvoch som nechal jedno a mne sa to viac takto pozdáva.Rybky trochu podrástli keď ich porovnávam s predchádzajúcim videom.

Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Nová Amerika 1000 litrov

Neprečítaný príspevokod paloi » 20 Apr 2022, 14:43

Myslím, že najviac podrástli carpintisy (Petenie vynechám, tam je to jasné...)

A nevidím psittacusy na videu. Tiež si ich posunul?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Nová Amerika 1000 litrov

Neprečítaný príspevokod miras90 » 20 Apr 2022, 15:27

Pěkné, hezky to povyrostlo ;) osobně bych si ty argentei nechal a raději pustil ty vyblité catemaco, ale každý máme jiný vkus
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Nová Amerika 1000 litrov

Neprečítaný príspevokod jancibie » 20 Apr 2022, 16:53

Dal som ti like a odber, ale tiež sa čudujem, že si dal preč bocourti a argentea a nechal herosy... :shock:
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Nová Amerika 1000 litrov

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 20 Apr 2022, 17:55

paloi píše:Myslím, že najviac podrástli carpintisy (Petenie vynechám, tam je to jasné...)

A nevidím psittacusy na videu. Tiež si ich posunul?


Psittacusy mám stále všetky, sú štyria, ale veľmi sa nepreháňajú po akvárku, skôr kempia okolo stromov a pod nimi. Asi to tak majú rady. Ten najväčší je už docela chlapík, odhadujem, že má okolo 15cm, veď natočím ešte jedno video a hodím im niečo na zub, to vylezú hneď k hladine :)
Len nie sú do modra ani do zelena ako som videl na iných videách, možno sa časom dofarbia. Zatiaľ sú do hneda a s jemným nádychom zelenomodrej
Zo začiatku boli veľmi plaché a bojácne, ale ako rastú, rastie im aj sebavedomie, :D ten najväčší dokonca odtlačí a odoženie carpinťáka, keď mu lezie do úkrytu. Inak je tam vcelku pokojná atmosféra
Jo a jeden na videu je pri tom dutom strome dole, ale je v tieni a splýva s drevom
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Nová Amerika 1000 litrov

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 20 Apr 2022, 18:05

miras90 píše:Pěkné, hezky to povyrostlo ;) osobně bych si ty argentei nechal a raději pustil ty vyblité catemaco ale každý máme jiný vkus


Že vyblité catemaco :D
Ale vieš čo, ony sú to fajn ryby. Na to, že sú pomerne veľké, nie sú agresívne a čo považujem za veľmi dôležité, udržujú tam kázeň. Niektorí jedinci si občas vyskakujú, ale stačí, aby catemaco preplával cez nádrž a všetko sa mu uhne a ukľudní, naňho si občas vyskočí synspilák spotted, ale zatiaľ nič vážne sa nestalo. Akurát ma ten sviňák už párkrát dohrýzol, keď som tam pchal ruky a upravoval alebo čistil akvo a môžem ti povedať, že sú to od neho nepríjemné škrabance a dosť tie rany krvácajú a štípu :cry: sviniar je to, myslí si, že mu to tam patrí :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Nová Amerika 1000 litrov

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 20 Apr 2022, 18:15

jancibie píše:Dal som ti like a odber ale tiež sa čudujem že si dal preč bocourti a argentea a nechal herosy... :shock:


Ďakujem ,
No ono ich tam bolo veľa a herosy mi akosi prirástli k srdcu, tiež sa síce skrývajú okolo stromov a za rastlinkami, ale sú nádherné a zatiaľ to nevyzerá, že by trpeli, dokonca väčšie jedince, asi samce, si občas dupnú a to je myslím dobre. Ako rastú, sú stále krajšie a ich povaha a majestátnosť možno dobre vplýva na ostatné ryby 8-)
Polleni mám tri, jedna je väčšia a bez problémov sa premáva hore dole, pravdepodobne samec, a dve menšie sa zatiaľ ukrývajú medzi koreňmi a rastlinami. Uvidíme, čo z nich vyrastie, lebo ako som čítal aj tu na fóre, majú docela zlú povesť resp. nemajú s nimi chovatelia veľmi dobré skúsenosti. Ako vravím, uvidím, čo sa z nich vykľuje, aké povahy
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Nová Amerika 1000 litrov

Neprečítaný príspevokod paloi » 20 Apr 2022, 19:38

O polleni by som sa nebál. Ak vyrastajú od malička medzi ostatnými, malo by to fungovať. Mne to fungovalo. Aj keď som bol upozornený, že "keď samcovi prepne..." , no nikdy sa to nestalo. Nedávno som pridal veľké kusy Paratilapia sp. Andapa a zatiaľ je dobre, nevšímajú si ostatné ryby, ani menšie.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Nová Amerika 1000 litrov

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 20 Apr 2022, 21:57

paloi píše:O polleni by som sa nebál. Ak vyrastajú od malička medzi ostatnými, malo by to fungovať. Mne to fungovalo. Aj keď som bol upozornený, že "keď samcovi prepne..." , no nikdy sa to nestalo. Nedávno som pridal veľké kusy Paratilapia sp. Andapa a zatiaľ je dobre, nevšímajú si ostatné ryby, ani menšie.


Tiež si myslím, že by to malo fungovať, keď spolu vyrastú a navyše polleni sú oproti ostatným krpci, hlavne musím dohliadať pri kŕmení, aby sa nažrali. Ale človek mieni, ryba mení. Je to ako s ľuďmi, všetko je ok a zrazu ... :D
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Tbot a 4 hostia

cron