Cichlidy vhodne ku skalarom

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Cichlidy vhodne ku skalarom

Neprečítaný príspevokod RR23V8 » 22 Dec 2020, 08:15

Čauko po menších akvariach som sa dostal k 720l akva a rad by som tam choval Ameriku vhodnú ku skalarom keďže tých tam už mám akva má rozmer D150cmxŠ80xV60 aké ryby by k ním boli ešte vhodne kľudne pošlite aj ponuku
RR23V8
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22 Dec 2020, 07:55

Re: Cichlidy vhodne ku skalarom

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 22 Dec 2020, 12:00

Čau a vítej na CK.
Nejsem skalárkář ale nějaký jsem před lety taky měl. Ze zdejších aktivních členů, když si namátkou vzpomenu měli nějakou dobu Skaláry třeba Kvietik, Kotyzavamberk a určitě by ti dokázal poradit RAP, kterej sem občas zajde ale bohužel téma ani fotky tady nemá pokud se nemýlím ( Vlasto to bys taky mohl napravit :D )

Hele záleží hlavně na vodě jaká ti teče ze zdroje, pokud ji nechceš upravovat.
720 l už je slušnej objem a dá se do něj s citem dát i víc cichlid. Skaláry mají rády svůj klid, takže nic co by je moc rušilo.
Já je měl společně s Mesonauta festivus a fungovalo to myslím si dobře. Z dalších cichlid by se k nim asi dali v rozumné míře dosadit nějaké Apistogrammy, malé klidnější cichlidky rodu Nannacara, nevím jestli by fungovali s klidnýma cichlidama rodu Biotodoma?
Mimo cichlid by se k nim hodili nějací pancéřníčci, určité druhy hejnových Teter, ..... těch možností je asi dost. Chce to číst a vzdělávat se ;)
Doufám že se ti tady někdo s bohatšíma zkušenostma s chovem Skalár ozve?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Cichlidy vhodne ku skalarom

Neprečítaný príspevokod kvietik » 22 Dec 2020, 20:21

Ahoj ja som ti už písal na fb cichlidklubu. Takže mikrogeophagus altispinosus som mal a v pohode. Ja by som kľudne skúsil tie biotodomy, aj keď som ich nikdy nechoval. Podľa mňa v tak veľkom akváriu nebudú robiť problémy. Kamoš ich teraz ma pri altumoch, ale sú to ešte drobce. Na rybičky net ich niekto ma so skalármi(pt. sp. nanay) a pekná kombinácia. Oni skaláre nie sú príliš náročne ryby a prežijú pri hocičom, ale ak chceš aby sa mali dobre, tak sa vyhni veľkým geophagusom a akarám. Mal som chvíľu Akary heckelové a nebolo to veľmi dobré. No a ako spominal heady- Mesounaty, a tie menšie akary(nanacara,leatacara, Bujurquina) . Je toho veľa ;)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Cichlidy vhodne ku skalarom

Neprečítaný príspevokod RR23V8 » 22 Dec 2020, 22:27

Ďakujem skúsim aj te biotodomy a uvidím časom a na parametre vody som sa niak nezameral ale určite by bolo dobré ich vedieť... Pancierničky už mám ...dostal som dnes akary modré od kamoša mladé mal ich aj pri skalaroch a pohode tak uvidíme ako to pôjde u mňa keď bude akva podľa predstáv pridám aj foto
RR23V8
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22 Dec 2020, 07:55

Re: Cichlidy vhodne ku skalarom

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 24 Dec 2020, 13:27

Doporucuju skupinu akar hnedych alespon 15 ks ,apistograma ,mesonauta,opet skupinu 10 a vic .
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54


Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia