Uaru fernandezyepezi

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod stiff » 11 Apr 2020, 20:37

Este som dohladal nejake debaty (nie velmi k veci :mrgreen: ) na starom fore, pre pamätníkov :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

https://cichlidportal.sk/viewtopic.php?f=49&t=2361

Snad si nieco vyberies...

Aj amph:

https://cichlidportal.sk/viewtopic.php?f=49&t=732

Tie vseliake blbe poznamky si nevsimaj, vtedy bolo vtedy, to este neboli tie ryby kade tade, ako su dnes ... :D
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod RR23V8 » 31 Dec 2023, 19:28

Zdravím pani mám Uaru 4ks divoké kupoval som ich ako 8cm nemám ich ešte ani rok krásne rastu akvarium 720l 60x60x200cm teplota 29-30st pH okolo 6 vodu dávam RO plus minerály
Vždy plávali spolu pripadne sa ponahanali medzi sebou a bolo dobre nič vážne ale včera vyzerá že len jeden jedinec dosť ublížil druhému bohužiaľ ich neviem pohlavne určit … tým pádom sa chcem spýtať či už je možné určit pohlavie ?
A čo snimi ďalej či ako sa ten napadnutý jedinec polieci ho vrátiť s5 alebo ho úplne dať preč z tej skupiny aby ho nazabili …za každú radu odpoved budem vďačný …
Velkostne sú cca rovnaké
Prílohy
IMG_6797.jpeg
Uaru panda
RR23V8
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22 Dec 2020, 07:55

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod RR23V8 » 31 Dec 2023, 19:32

IMG_5838.jpeg
Panda
Prikladám ďalšie foto
Prílohy
IMG_3981.jpeg
Tu sú všetky 4ks foto je staršia
IMG_5834.jpeg
RR23V8
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22 Dec 2020, 07:55

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 04 Jan 2024, 13:10

Zdar.
Zrovna Uaru jsem nikdy nechoval, tak mě ber s rezervou ;)
Jsou tady chovatelé co je měli a třeba se ti někdo ozve?
Já bych jim zkusil stáhnout teplotu vody třeba na 27-28°C Vím, že Uaru chtějí teplou vodu, ale třeba by jim tohle nemuselo dělat problém? Z vlastních zkušeností s cichlidama vím, že stažení teploty vody udělá s agresí mezi rybama kolikrát hodně. Pomáhá taky MÍRNÉ přerybnění, aby se agresivita rozložila mezi více jedinců. Třeba i jinými druhy ryb než Uaru. Ale nepřehnat to! Nevím jakou máš celou obsádku nádrže, jakou máš filtraci a tak ...
Vyléčeného jedince bych vrátil zpátky do nádrže a pozoroval jak se budou ostatní k němu chovat? Vrátit zpět nejlépe za tmy, nějakou dobu po vypnutí světel.
Pamatuju si akorát, že když jsem se v JA cichlidách chvilku hrabal a Uaru "fernandezky" byly tenkrát vzácnost, tak často psali chovatelé ze zahraničí, že do určitého věku a velikosti jsou na chov v pohodě a jednoduché, ale v dospělosti, že začínají trpět na nějaké parazity a nemoce a často padají. Ale nevím jestli už to není nějak vyřešený?

Tak třeba se ti ozve někdo s většíma zkušenostma ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod RadoA » 05 Jan 2024, 05:40

Ja mám U. amphiacanthoides, 4ks (pohlavia popravde neviem, zdá sa mi, že 3+1). Skupina sa ustálila z dvoch nákupov, lebo vždy nejaké malé jedince "pošli".
No a jeden (asi) samec často vyzeral takto - jednoducho okúsaný. Je utláčaný, nie trvalo, ale zavadzia druhému. A to ešte k tomu tam bol prvý a bol väčší, ale nepomohlo mu to :). Vždy sa to celkom rýchlo zahojilo, lebo to bolo len povrchové poškrabanie.
Teplotu má trvalo okolo 26-27°C - či to má nejaký vplyv, netuším. Preloviť ho nemám kde, darovanie sa mi nechce riešiť. Akva má len 300 litrov, takže aj to je trošku problém. A sú tam kamene a korene a v nich si urobili územia, takže aj toto asi vyvoláva súboje.
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod miras90 » 05 Jan 2024, 20:40

head66y6 píše:Zdar.
Zrovna Uaru jsem nikdy nechoval, tak mě ber s rezervou ;)
Jsou tady chovatelé co je měli a třeba se ti někdo ozve?
Já bych jim zkusil stáhnout teplotu vody třeba na 27-28°C Vím, že Uaru chtějí teplou vodu, ale třeba by jim tohle nemuselo dělat problém? Z vlastních zkušeností s cichlidama vím, že stažení teploty vody udělá s agresí mezi rybama kolikrát hodně. Pomáhá taky MÍRNÉ přerybnění, aby se agresivita rozložila mezi více jedinců. Třeba i jinými druhy ryb než Uaru. Ale nepřehnat to! Nevím jakou máš celou obsádku nádrže, jakou máš filtraci a tak ...
Vyléčeného jedince bych vrátil zpátky do nádrže a pozoroval jak se budou ostatní k němu chovat? Vrátit zpět nejlépe za tmy, nějakou dobu po vypnutí světel.
Pamatuju si akorát, že když jsem se v JA cichlidách chvilku hrabal a Uaru "fernandezky" byly tenkrát vzácnost, tak často psali chovatelé ze zahraničí, že do určitého věku a velikosti jsou na chov v pohodě a jednoduché, ale v dospělosti, že začínají trpět na nějaké parazity a nemoce a často padají. Ale nevím jestli už to není nějak vyřešený?

Tak třeba se ti ozve někdo s většíma zkušenostma ;)

Souhlasím, snížení teploty byť jen o ty 2 stupně dělá hodně, nicméně ten kus může být v nelibosti stále a šikanovat ho budou pokud tam nebude více jedinců mezi které se agrese rozloží. Též mám zkušenosti jen se SA a JA ale když si u mě v nádrži vyberou jedince kterého šikanují, stačí aby začal trochu divně plavat a je konec jde po něm úplně celá osádka a je úplně jedno jak je ten jedinec velký. Oddělali mi takhle už spoustu chovanců, někdy se až divím co mírumilovné vieja dokáží ;)
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Predchádzajúci

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť