Instalace akvária

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Re: Instalace akvária

Neprečítaný príspevokod Belial » 16 Dec 2014, 16:39

Páni ja mám v paneláku postavené 840l akva a úplne bez problémov.
Takže s tvojím objemom by som si veľkú hlavu nerobil.
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Instalace akvária

Neprečítaný príspevokod l_laco » 16 Dec 2014, 19:45

Belial píše:Páni ja mám v paneláku postavené 840l akva a úplne bez problémov.
Takže s tvojím objemom by som si veľkú hlavu nerobil.


Ale ty bývaš v baníckom meste, tam je všetko 2x hrubšie, pevnejšie a tvrdšie ... ;)
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Instalace akvária

Neprečítaný príspevokod Wabluska » 16 Dec 2014, 19:49

Belial píše:Páni ja mám v paneláku postavené 840l akva a úplne bez problémov.
Takže s tvojím objemom by som si veľkú hlavu nerobil.


A spavas pokojne? :D
Neexistuje vela priestoru, len male akvaria:-).
Wabluska
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 06 Sep 2014, 08:59
Bydlisko: Kosice

Re: Instalace akvária

Neprečítaný príspevokod Belial » 16 Dec 2014, 21:01

Ja úplne bez problémov a pekne tvrdo. Pravdu povediac ma ani nenapadlo, že by to nemuselo udržať. Je to pri stene, je to statické zaťaženie takže pohoda...
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Instalace akvária

Neprečítaný príspevokod Wabluska » 17 Dec 2014, 10:46

No super. Vyzera to tak ze budem ok. Vdaka za rady.
Neexistuje vela priestoru, len male akvaria:-).
Wabluska
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 06 Sep 2014, 08:59
Bydlisko: Kosice

Re: Instalace akvária

Neprečítaný príspevokod huhu » 17 Dec 2014, 14:12

simon píše:
Wabluska píše:Trocha to ozivim :) , pani, co myslite, kolko kil zvladne podlaha v beznom panelaku? Planujem akva 150x50x50, cize asi 375l a nerad by som aby skoncilo u susedov podo mnou :) .

Tak, ako tu už bolo popísané, záťaž nebude taká, aby si sa musel obávať. A tých 350kg/m2 je asi z dobrých zdrojov. Aj keď celková hmotnosť akva sa navýši, okrem vody musíš prirátať váhu samotného akva, kamene, piesok, skrinka, filter.... určite to vydrží. Ja zvyknem uvádzať aj takýto príklad: predstav si, že máš v byte knižnicu od podlahy po strop, plnú kníh. A to je poriadne váha a nie je problém. Určitá opatrnosť je na mieste, lebo voda nie sú knihy. Tá tečie a preteká. Aj mňa prepadávali všakovaké myšlienky, že čo keď začne prepúšťať a nastane havária. Čo keď... ale to by bol potom naozaj problém. A tak som si dal byt aj pripoistiť. Pre ukľudnenie mňa samého a samozrejme manželky.

Pridam tiez priklad, predstav si ,ze keby sa 4ja 5ti chlapi postavili v byte na jedno miesto, ake riziko im hrozi??? Aj keby ich tam bolo 15, tak sa nad tym nikto nepozastavi...
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Instalace akvária

Neprečítaný príspevokod kvietik » 17 Dec 2014, 15:55

s tymi chlapmi to ale nie je dobry priklad. Rozdiel je kratkodobe zatazenie a dlhodobe.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Instalace akvária

Neprečítaný príspevokod simon » 17 Dec 2014, 16:56

kvietik píše:s tymi chlapmi to ale nie je dobry priklad. Rozdiel je kratkodobe zatazenie a dlhodobe.

Ale má to niečo do seba prirovnanie aj stými chlapmi. Máš doma nejakú oslavu a príde ti 15 ľudí a tí ešte aj zakrepčia a strop nespadne.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Instalace akvária

Neprečítaný príspevokod huhu » 17 Dec 2014, 17:03

kvietik píše:s tymi chlapmi to ale nie je dobry priklad. Rozdiel je kratkodobe zatazenie a dlhodobe.

suhlasim ale len v tom, ze pri dlhodobom zatazeni hra ulohu unava materialu. Napr. pri namahani podlazia na stih ohyb alebo nevieco este je predsa jedno ako dlho sila posobi... Aspon ked dobre zo skoly pamatam...
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Instalace akvária

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 17 Dec 2014, 20:03

kvietik píše:s tymi chlapmi to ale nie je dobry priklad. Rozdiel je kratkodobe zatazenie a dlhodobe.

ja mam len 648L ale keď pripočítam stojan piesok a pozadie tak to spraví dosť veľkú záťaž a keď si predstavíte že som ju nemal pri stene ale bola s ňou opticky predelená obývačka tak to už je iná záťaž keď akva slo 180cm do stredu a statik mi povedal že aj 3 také musí podlaha udržať
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Predchádzajúci

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron