Malá JA

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 21 Jún 2021, 10:11

Tak aspoň neonky nepokapou stářím. :mrgreen:
Na druhou stranu, mohly být někomu užitečný jako krmení, než jen tak vybitý… Kdyby to někdo měl blízko a měl je čemu zkrmit, nechám za odvoz… ;)

Přitom ty krobie jsou takový klidný a rozvážný ryby, aspoň teda ve srovnání s geošema… :D
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod Saty » 21 Jún 2021, 20:13

head66y6 píše:Tak na ty xingu si vsaď :D
Mě celkem rychle vyřídily hejno Teter červenohlavých nebo jak se to jmenuje ( H. rhodostomus) .
Ty tetry byly původně krmení pro Crenicichly ale xingu to vzali hákem :mrgreen:

Aha a u mě to bylo takový klidný, neagresivní stvoření :D . Ale je fakt že v akva byly větší ryby, kterým jsem případná občasná zmizení přičítal spíš než Krobiim. A že jsem Krobie nikdy u ničeho nenačapal neznamená že si občas nějake tetry zobly!
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod paloi » 27 Jún 2021, 06:01

FrantisekP píše:Tak aspoň neonky nepokapou stářím. :mrgreen:
Na druhou stranu, mohly být někomu užitečný jako krmení, než jen tak vybitý… Kdyby to někdo měl blízko a měl je čemu zkrmit, nechám za odvoz… ;)



Veď si ich nechaj práve na to kŕmenie. Prešlo pár dní, chýbajú Ti ďalšie?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 30 Jún 2021, 06:56

Jo, už je jich jen 14... :mrgreen:
Když jsem krobie přivezl, bylo jich 21 (za 14 dnů 7ks) zajímavý je, že většinou zmizí najednou 2ks :mrgreen: .
Ty první dvě co jsem zaregistroval, "plavaly" zabitý u hladiny, ostatní jsem ani přes důkladný hledání v akva nenašel - zřejmě tedy sežrány (byť mě přijde, že ty krobie mají docela malý tlamky)...
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Júl 2021, 16:35

Nevadí, aspoň majú Krobie výdatnú stravu. A budú mať sýte farby ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 17 Júl 2021, 20:44

Po týdnu jsem se vrátil z dovolené a kompletní osazenstvo mě vítalo (nejspíš) s vidinou mraženýho u čelního skla.
(Krmila tchýně jednou denně předem připraveným skromným mixem sušenýho v kelímku zvlášť na každý den)
Ztráty žádné, ryby v pohodě a hladové, neonek zatím pořád 13ks :)
Večer kontrola filtru a výměna vody. Vůbec jsem si nevšiml, že párek Krobií hlídá šutr u microsoria. Naloženo mají hezky, jen se obávám že nemají šanci něco uhlídat… :)
Tak snad ty podmínky u mě tak hrozné nebudou :mrgreen:
Prílohy
A6A54E11-C0EB-4527-961C-1085A24CED5A.jpeg
Moc jsem jim kolem toho s hadicí neprudil, proto ten čurbes…
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 04 Okt 2021, 22:25

Po nějaké době aktualizace.
Všechno šlape, rybám se daří (snad :) ). Samec krobie se co dva týdny tře a řekl bych, že střídá samice. S tou větší je jiker víc, s menší míň - viz dnešní výtěr a foto.
Min týden jsem si připravil "odchovnu" a jikry jim večer sebral, protože do rána to vždy vyluxují L213tky...
Geoši se netřou, předpokládám že jim krobie svojí neomaleností krapet vadí... :D (zmiňoval to i Saty, že jakmile se zbavil krobií, vytřeli se mu pak i geoši :) )

A teď otázka - už je tam pár bílých jiker - předpokládám, že to jsou neoplodněné a začínají plesnivět. Co s nima? Odsát ať to nezplesnivý všechno? (jinak akva 10l. bublifuk, topítko na 28st. a nakapal jsem tam malinko acriflavinu...)
Mám nachystanou artemku od ocean nutrition - někde tady pro odchovy byla zmiňovaná.
A pokud se to vykulí a podaří rozkrmit, úplná lama otázka - je třeba potěru svítit? Akva mám ve sklepě - je tam malý okno a dost tmavo. Není problém jim svítit, ale nevím jestli je to do nějaké velikosti třeba. Vím, ano naprosto stupidní dotaz :roll: :D

PS: neonek aktuálně 11ks :mrgreen:
Prílohy
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_416c.jpg
a tihle musí být u všeho :D
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_4172.jpg
rodiče
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_418a.jpg
dnešní skromnější nálož krobií
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 05 Okt 2021, 07:21

Ono ti tam něco z dobrých jiker zbyde a vykulí se.
Moje zkušenost s Krobia - nevím jaké máš parametry vody? Moje voda není na JA úplně ideální ale je dost jihoamerických cichlid, které se vykulí bez problémů a úprav i v té mé.
Ale pokud jsem chtěl co největší úspěšnost, přidával jsem do nádrže s jikrama třetinu až polovinu měkké vody ze studánky. Nemám reverzní osmózu.
Acriflavin proti zaplísnění jsem taky používal ale pokud to bylo potřeba nahradil jsem ho přípravkem Aquahum.
Já jsem potěru svítil ale znám dost chovatelů, kteří nesvítí a stačí jim jen mizerné světlo od okna v místnosti.
Protože jsem lenoch, už mnoho let živou artemku nelíhnu a používám jemnou odskořápkovanou už hotovou. 99% mých ryb to na rozkrmení do vířníka stačilo.
Toť moje zkušenosti s odchovem Krobia :D
Ať se ti daří !
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 05 Okt 2021, 08:38

Z vodovodu nám teče kamenolom ~670uS. Ale na to moje 200l miníčko není problém si tu trochu vody vyrobit...
Vodu ředím cca 2-2,5:1 osmoza:vodovod - v akváriu je teď 270uS.
Ráno jsem odebral bílý jikry, bylo jich zhruba stejně jako večer 15-20ks. Vodu jsem trochu změkčil už včera (měla 210uS) a dnes jsem ještě přidal osmotické, naředěno na 165uS...
Ten aquahum vypadá dobře :)
Nejdřív jsem si myslel, že to bude to stejné jako torben, ale když jsem koukal do popisku, tak je to něco jinýho. Jak budu objdnávat krmení, tak si ho objednám. Díky za tip...

Průběžně budu informovat, jak to s mým prvním odchovem probíhá (pokud nebudu brát v potaz rasbory klínoskvrnné, ale těm stačilo živý/mražený krmení a měkká voda).
Nevím jestli mám větší radost já, nebo kluci (5,5 a 3roky). Nazvali to projekt hokus pokus, ale tuším že v tom má prsty žena :mrgreen:
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 05 Okt 2021, 10:09

To půjde v pohodě s těmahle hodnotama vody. Ono taky záleží na samcovi, jak dobře to oplodňuje. Těch faktorů zaplísnění může být víc, ale na fotkách to nevypadá nijak dramaticky.
Krobie nejsou nijak těžký ryby, chce to si jen pár detailů vychytat ;)
O rozdílu mezi Torbenem a Aquahumem, jsem si kdysi psal s Janem Burzanovským alias "mlynářem" a on z těchto dvou jednoznačně preferoval Aquahum. Torben jsem do té doby taky používal, na jeho radu jsem zkusil aquahum a výsledky byly jasné a ihned viditelné ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 6 hostia